Muzikos terapija – tai kliento visapusiškos sveikatos, gyvenimo kokybės gerinimas įvairios muzikinės veiklos bei jos metu užsimezgusių tarpusavio santykių pagalba. Tai muzikos terapeuto paslauga klientui, kuris turi įvairių (fizinių, socialinių, emocinių, intelektualinių, dvasinių) terapinių poreikių.
Kad muziką galima naudoti terapiniams tikslams, tai nėra šių dienų atradimas. Jau Antikos laikais muzika buvo vadinama dievų kalba, muzika buvo laikoma priemone harmonijai tarp kūno ir sielos pasiekti. Rodos, neatsitiktinai graikų dievas Apolonas globojo ir muziką, ir mediciną. Net Biblijoje minima, kaip karalių Saulių gydė arfos muzika. Įvairiose tautose, kultūrose mūsų senoliai muziką intuityviai naudojo įvairių ritualų metu, jautė jos magišką jėgą netgi kasdienybėje.Tačiau tik nuo praėjusio šimtmečio vidurio muzikos terapija imta laikyti profesija, ji dėstoma kaip disciplina universitetuose, atliekami išsamūs moksliniai tyrimai. Lietuvoje muzikos terapijos idėjos ėmė plisti aštuntąjį dešimtmetį, nuo 1997 metų įkurta Lietuvos muzikos terapijos asociacija.
Informacija ruošiama
Informacija ruošiama
Plėtoti muzikos terapiją vardan visuomenės narių fizinės, psichinės, socialinės sveikatos ir gyvenimo kokybės.
Siekti, kad muzikos terapijos edukacija ir praktika atitiktų tarptautinius teisės aktus ir Lietuvos Respublikos įstatymus.
Teikti konsultacijas muzikos terapijos taikymo klausimais.
Siekti įtraukti muzikos terapijos paslaugas į sveikatos priežiūros, socialines ir ugdymo sistemas.
Informuoti visuomenę apie muzikos terapiją, reklamuoti paslaugas ir produktus, organizuoti edukacinius renginius.
Koordinuoti narių veiklą, rūpintis jų kvalifikacija, atstovauti jų interesus bei ginti jų teises.
Lietuvos muzikos terapijos asociacija
Įmonės kodas 191945660
Būstinės adresas: T. Ševčenkos g. 16H- 49, Vilnius
SEB Vilniaus bankas
LT43 7044 0600 0122 5113